Kiermasz kartek i ozdób świątecznych w Zaskalu

Kiermasz kartek i ozdób świątecznych w Zaskalu Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy w dniu 25 marca 2012r przy Parafii Św. Wojciecha w Zaskalu odbył się „Kiermasz kartek i ozdób świątecznych”. Z inicjatywy nauczycielki z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaskalu - pani Moniki Firek – dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami podjęli trud przygotowania świątecznych kartek i ozdób, które przyozdobią domy podczas nadchodzących świąt. Tak o tym przedsięwzięciu mówi sama inicjatorka: Zadaniem szkoły – mówi Monika Firek – oprócz nauczania, jest także integracja całego środowiska szkolnego. Wszystkie szkoły zadają sobie pytanie: jak zachęcić do współpracy rodziców tak, aby pożytek z tejże współpracy miały obie strony. Z tego właśnie powodu zaproponowałam Dyrektorowi szkoły oraz Radzie Rodziców podjęcie inicjatywy zorganizowania Świątecznego Kiermaszu. Odpowiedź z ich strony była pozytywna, czego efektem była ogólnoszkolna mobilizacja. Szczególne podziękowania w tym miejscu w pierwszej kolejności pragnę złożyć rodzicom dzieci z oddziału przedszkolnego „O b” – Smerfy za niezwykłe zaangażowanie i talent artystyczny”. Świąteczne stroiki i kartki zostały rozprowadzone wśród mieszkańców Zaskala przy kościele po każdej Mszy Św. Ci nie szczędzili na ofiarności i tym samym wspomogli finanse szkoły. Zebrana kwota pieniężna przekazana została do dyspozycji Rady Rodziców, która już zadecydowała o przeznaczeniu ich na organizację szkolnego Dnia Dziecka. „Cieszymy się, że jako szkoła, mogliśmy się włączyć w życie społeczne naszej miejscowości. Z pewnością nie będzie to ostatnia taka inicjatywa. Okazało się, że w uczniach szkoły, w ich rodzinach, tkwią wielkie możliwości, talenty i chęci, których nie można zmarnować. Poprzez wspólne dzieło rodzice aktywnie włączyli się życie szkoły, jednocześnie mając okazję do dłuższego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem w murach szkoły” – podsumowuje Monika Firek.