POLICJA W SZKOLE

Policja w Zaskalu

Na prośbę dyrektora ZSPiG w Zaskalu p. Mirosława Ćwikiela skierowaną do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w placówce została wygłoszona multimedialna prelekcja pt: „Bezpieczna droga do szkoły z radami Spongeboba”. Pani policjantka Dorota Garbacz spotkała się z uczniami najmłodszymi kl. 0-3 oraz 4-6, żeby przybliżyć tematykę bezpiecznego poruszania się pieszego po  poboczu ruchliwej drogi. Niestety we wsi nie ma chodnika, więc uczniowie otrzymali odblaskowe plakietki, niektóre ufundowane przez PZU.  Mieli wiele pytań do Pani sierżant. Była to udana i potrzeba lekcja budowania właściwego wizerunku policjanta, który pomaga i służy radą. I tak też zapisała się w pamięci uczestników, tym bardziej, iż P. Dorotę cechuje otwartość wobec nastolatków.

KJT

Uczeń Kamil Bzdyk z kl. IV  w swojej relacji napisał: „W ostatnią środę 27.11 br., mieliśmy spotkanie  z Panią policjantką poświęcone bezpieczeństwu na drodze. W naszej wsi nie ma chodnika,  więc musimy bardzo uważać zwłaszcza po zmroku. Pani przypomniała nam, którą stroną jezdni mamy chodzić oraz  jak przechodzić kiedy nie ma świateł. Opowiedziała nam też o bezpiecznej jeździe na rowerze zawsze w kasku na głowie, podkreśliła, że trzeba posiadać kartę rowerową. Wspomniała też o umiejętnym korzystaniu z komputera i nie podawaniu swoich danych obcym.. Na końcu spotkania każdy mógł przymierzyć czapkę  policyjną, a nawet kajdanki. Potrzymać lizak i pałkę. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem bo dużo się dowiedzieliśmy o pracy policjanta. Dostaliśmy też odblaski, które przypięliśmy do swoich plecaków. Na pewno będziemy widoczni wieczorem na jezdni”.