Zaskalnie czytają „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

Gimnazjaliści z Zaskala włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Młodzi rozważali rozdziały  dotyczące śmierci pierwszych apostołów: św. Piotra i św. Pawła w Rzymie oraz prześladowania pierwszych chrześcijan za czasów panowania cesarza Nerona. Podczas przedsięwzięcia oglądano ilustracje graficzne Marka Szyszko.

Zapoznano się z życiorysem i twórczością wielkiego pisarza. Gimnazjaliści przebrali się w stroje z epoki. Wspólnie wysłuchaliśmy pieśni „Quo vadis Domine?” z Oratorium Piotra Rubika w wykonaniu scholi „Gloria Dei” z Zaskala oraz rozważań papieża Jana Pawła II na temat męczeństwa braci w wierze.

Nauczycielki j. polskiego: Marta Bocheńska oraz Kinga Jagła – Tokarska przypomniały zebranym uczniom, że jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/17 jest upowszechnianie czytelnictwa.

KJT