I Dzień patrona w Zaskalu

Jesteś tu: » Strona startowa » Nadanie Imienia Szkole » I Dzień patrona w Zaskalu

I Dzień patrona w Zaskalu

W dniu 18 maja w  strugach deszczu  obchodziliśmy I Dzień Patrona naszej szkoły. Jest to dzień urodzin  Karola Wojtyły.

Cała społeczność szkolna razem z mieszkańcami Zaskala zebrała się na uroczystej Liturgii w kościele parafialnym p/w  św. Wojciecha w intencji parafian oraz rychłej beatyfikacji Ojca Świętego  Jana Pawła II.

Ksiądz proboszcz Krzysztof Kopeć w swojej homilii zachęcił młodzież do podjęcia zobowiązań związanych z osobą patrona. Wszyscy modlili się także za powodzian,  którzy stracili swoje domy i cierpią niedostatek.

Po mszy świętej z programem artystycznym wystąpiła schola „Gloria Dei”. Kiedy nawę kościoła wypełnił śpiew pieśni „Ave Maryja” do oczu wielu zaskaln napłynęły łzy wzruszenia. Chór wsparły swoim śpiewem najmłodsze uczestniczki: Ola Lichaj i Kinga Poniedziałek.

Następnie wręczono nagrody dla laureatów szkolnego  konkursu wiedzy o życiu Kardynała  Karola Wojtyły. Pytania testowe opracował ksiądz Krzysztof razem z p. Elżbietą Poniedziałek oni też ufundowali cenne nagrody.

Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych. Test dla dzieci młodszych nosił tytuł:   ”Jak Karolek został papieżem,”  natomiast dla starszych

i gimnazjalistów – „Urodził się, aby zmienić świat”.

W grupie najmłodszej klasy:  3-4

1 miejsce zajęła Karolina Lichaj oraz Weronika Bafia