Dzień Dziecka klas I-III SP

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Dzień Dziecka klas I-III SP

Dzień Dziecka klas I-III SP

W tegoroczny Dzień Dziecka klasy I-III pojechały na wycieczkę do Chabówki.

Celem wycieczki było zwiedzenie skansenu lokomotyw. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądały stare lokomotywy. Na miejscu okazało się, że dzieci mogą odbyć przejażdżkę zabytkowym pociągiem do Raby Wyżnej. Wagon, którym dzieci podróżowały pochodził z początku XX wieku. Okazało się także że w jednym z wagonów kręcono sceny do filmu „Stawka większa niż życie”. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie od konduktora kolorowe wiatraczki.

Jolanta Krzystyniak

„MAGICZNA TUBA”

22 czerwca klasy I i III zostały przeszkolone z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Przydatną pomocą była „MAGICZNA TUBA” ofiarowana przez WOŚP. Unaocznia dzieciom w jaki sposób kierowca widzi osobę noszącą odblaski, a jak słabo widoczna jest postać bez odblasków. Został również poruszony temat bezpiecznych zabaw w związku z nadchodzącymi wakacjami.

B. Czyż