MIKOŁAJKI

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI

Uczniowie klas I – III w dniu 06.12.2017 r. wzięli udział w warsztatach cukierniczych w Łapszach Wyżnych.

Właścicielka cukierni pani Irena Kiedziuch zapoznała dzieci z „drogą” ciast od składników do transportu. Po zwiedzaniu zakładu i obejrzeniu linii produkcyjnej, nasze „Mikołajki” zabrały się ochoczo do wałkowania ciasta piernikowego. Następnie wykrawały foremkami przeróżne kształty ciasteczek. Pierniki powędrowały do pieca, a dzieci w tym czasie przygotowały lukier, którym twórczo ozdobiły upieczone dzieła. Nastąpiła długo oczekiwana degustacja. Każde dziecko zabrało do domu kilka pierniczków.

Wychowawcy i uczniowie są pod wielkim wrażeniem zajęć, które były przygotowane niezwykle profesjonalnie i odbywały się w sympatycznej atmosferze.

Dziękujemy pani Annie Nowak za propozycję tego wyjazdu.

B. Czyż