Samorząd Uczniowski z Zaskala w schronisku dla psów w Nowym Targu

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Samorząd Uczniowski z Zaskala w schronisku dla psów w Nowym Targu

Samorząd Uczniowski z Zaskala w schronisku dla psów w Nowym Targu

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści wybrali się 20 października 2017r. do schroniska dla bezdomnych psów w Nowym Targu.

Celem wyjazdu było zdobycie informacji na temat funkcjonowania schroniska oraz możliwości pomocy zwierzętom. Dzieci i młodzież zobaczyli, z jaką ofiarnością pracują wszyscy pracownicy placówki i mieli okazję porozmawiać z dyrekcją oraz weterynarzem. Otrzymali plakaty, dowiedzieli się, jak ważna jest odpowiedzialność za czworonogi i jak można im pomóc, gdy znajdą się w potrzebie. Postanowili zachęcić swoich bliskich i znajomych do adopcji pieska ze schroniska. Może nawet sami tu jeszcze wrócą po psiaka dla siebie?

Wizyta w schronisku została wzbogacona zwiedzaniem Muzeum Podhalańskiego. Uczniowie zwiedzili niemal wszystkie wystawy i wysłuchali ciekawych opowieści przewodników. Szczególnie interesująca była wystawa przyrodniczo – historyczna.

Opiekunowie: M. Maciążek i B. Kolasa