Mikołajki klasy II gimnazjum z Zaskala

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Mikołajki klasy II gimnazjum z Zaskala

Mikołajki klasy II gimnazjum z Zaskala

Dnia 20.12.2017r. klasa II gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią wybrała się na wyjazd mikołajkowy do Nowego Targu.

Wycieczka rozpoczęła się od warsztatów w Muzeum Podhalańskim w ratuszu, gdzie pani opowiadała o świętach Bożego Narodzenia, tradycjach, zwyczajach oraz historii ozdób bożonarodzeniowych. Jako że były to warsztaty, kolejnym a zarazem głównym ich punktem było wykonanie ozdobnej gwiazdy z papieru. Pani krok po kroku wytłumaczyła nam jak ją zrobić, wcześniej przygotowała kolorowe kartki papieru oraz inne potrzebne przybory. Wszyscy zabraliśmy się do pracy. Moim zdaniem wykonanie tej ozdoby było dość trudne, każdemu z nas zajęło to dużo czasu.

Następnie przeszliśmy do innego pomieszczenia, w którym znajdowała się wystawa o tematyce szkolnictwa za czasów zaborów oraz II wojny światowej. Pan przewodnik opowiadał jak dawniej uczono dzieci i młodzież, a także jak wyglądał mundurek, wyprawka dla ucznia oraz przykładowa lekcja. Po obejrzeniu wystawy przeszliśmy przez nowotarski rynek i udaliśmy się do „Kręgielni nocnej”, by w gronie swoich rówieśników miło spędzić czas. Zagraliśmy tam w kręgle i zjedliśmy obiad.

Myślę, że wycieczka ta była naprawdę udana, oprócz rozrywki był także czas na poszerzenie swojej wiedzy. Każdy z nas był zadowolony. Moim zdaniem, warto byłoby powtórzyć taki wyjazd.

Julia Kubicz