Ekologiczna kampania informacyjna w Zaskalu

Jesteś tu: » Strona startowa » Ekologia jest ważna » Ekologiczna kampania informacyjna w Zaskalu

Ekologiczna kampania informacyjna w Zaskalu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zaskalu oraz gimnazjaliści z kl.1 (ok. 60 osób) wraz z nauczycielami: p. Kingą Jagła - Tokarską, p. Martą Bocheńską i p. Grażyną Stachurską włączyli się w kampanię ekologiczną dotyczącą segregacji odpadów w Gminie Szaflary.

Podopieczni  pisemnie odpowiadali na pytania dotyczące działań mających na celu dbanie o czystość środowiska naturalnego  w najbliższej okolicy.  Wszyscy podkreślali znaczenie segregacji odpadów, a obserwując „swój własny” kosz napisali, iż największy problem stanowią butelki PET oraz szkło. Młodzież w zeszytach narysowała „dzwony” w odpowiednich kolorach i zapełniła je wypisanymi przez siebie rodzajami odpadków.

Wszyscy potępili tzw: ”dzikie wysypiska” w okolicznych lasach. Spodziewanym efektem będzie segregacja odpadów w domu, większa świadomość ekologiczna, używanie siatek wielorazowego użytku, zgniatanie puszek i kartonów. Czynny udział w akcji „Sprzątanie świata”. Młodzież  stwierdziła, że nie chce w przyszłości żyć na Ziemi-planecie śmieci.

Kinga  Jagła –Tokarska

Marta Bocheńska