Sprawozdanie z przeprowadzenia projektu dotyczącego segregacji śmieci

Jesteś tu: » Strona startowa » Ekologia jest ważna » Sprawozdanie z przeprowadzenia projektu dotyczącego segregacji śmieci

Sprawozdanie z przeprowadzenia projektu dotyczącego segregacji śmieci

W projekcie wzięli udział  uczniowie z klas: I, II, IV V, VI, I Gim.
 i II gim. Łącznie 95 uczniów. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem segregacji śmieci obowiązującym w Gminie Szaflary.

Znają kolory worków i potrafią przyporządkować do nich odpowiednie odpady. Wiedzą również, że dzikie wysypiska są niebezpieczne dla środowiska. Klasa II wykonała plakaty dotyczące segregacji śmieci z podziałem na frakcje. Uczniowie klasy V wykonali plakaty dotyczące dzikich wysypisk. Szóstoklasiści napisali do mieszkańców Zaskala listy – odezwy zachęcające do segregacji śmieci. Klasa II gimnazjum wykonała gazetki i zawiesiła je na korytarzach szkoły, aby każdy uczeń mógł przyswoić zasady segregacji śmieci. W konkursie plastycznym  wzięli również udział uczniowie z klasy I, IV  oraz I G, którzy pod kierunkiem  mgr Jolanty Krzystyniak wykonali plakaty zachęcające do segregowania śmieci.
Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Nad stroną plastyczno – techniczną czuwała p. B. Czyż, treść listów korygowała p. M. Bocheńska, stelaże pod wystawę przygotował  p. W. Cetera. Uczniowie kl.”0” oraz z kl. III wraz z wychowawcami obejrzeli wystawę i ocenili prace. Wyróżniono 45 uczniów.

B. Czyż
Jolanta Krzystyniak